هیستروسکوپی

هیستروسکوپی

 امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری، درمان بیماری­ های نازایی و زنان بسیار آسان‌تر شده است. متاسفانه در زمان‌­های قدیم مشکلات ناباروری به دلیل عدم وجود ابزار و امکانات کافی حل نشده باقی می­‌ماند. اما در حال حاضر روش‌­های مختلفی برای درمان نازایی وجود دارد. یکی از روش‌­های بسیار رایج در این زمینه هیستروسکوپی می­‌باشد. این روش برای اولین بار توسط پانتاائونی در سال 1869 ابداع شد. هیستروسکوپی یک روش درمانی نازایی و بیماری‌های زنان است. با توجه به دقت و حساسیت بسیار بالای هیستروسکوپی این روش یکی از شیوه‌­های رایج برای تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها در حوزه زنان می­‌باشد. در این روش ابزار ویژه که دارای دوربین ویدئویی است به داخل رحم و اتساع رحم با مایع در بیمار تحت بیهوشی فرستاده می‌­شود. با استفاده از این روش پزشک میدان دید بیشتری را برای مشاهده هرگونه مورد غیر‌طبیعی دارد. مهم­ترین فواید این روش عباتند از:

1. تشخیص دقیق‌تر بیماری

2. ثبت روند معاینه به صورت عکس یا فیلم

3. قیمت پایین‌تر در مقایسه با روش­‌های مشابه

در صورتی که هیستروسکوپی توسط متخصص مجرب صورت نگیرد ممکن است آسیب­‌های جدی به بدن بیمار وارد شود. برخی از این آسیب­‌ها عبارتند از: آسیب به دهانه رحم، سوراخ شدن رحم، عفونت داخل رحمی و... از این رو مراجعه به پزشک قابل اطمینان بسیار حائز اهمیت است.

دکتر سمیرا غفاری متخصص مجرب و با سابقه در حوزه بیمار­ی‌های زنان به دلیل ارائه خدمات ارزنده به بیماران خود، در حال حاضر یکی از پزشکان بسیار معتبر در حوزه درمان نازایی و مشکلات زنان می­‌باشد. شما می­‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطب دکتر سمیرا غفاری مراجعه کرده و سوالات خود را با ایشان در میان بگذارید. در صورتی که روش درمانی و یا تشخیصی مناسب برای شما هیستروسکوپی باشد مراقبت‌­های قبل و بعد از انجام این روش  به شما توسط ایشان به شما اطلاع داده خواهد شد. هیستروسکوپی یکی از روش‌­های کم‌ عارضه می‌­باشد که نیازی به بستری شدن طولانی مدت نیست.

متاسفانه بیشتر افراد پس از مشاهده اولیه بیماری از مراجعه به پزشک اجتناب می­‌کنند. در حالی که مراجعه زود هنگام و شروع درمان به موقع می­‌تواند تا حد زیادی زمان درمان بیماری را تسریع کند. از انجام درمان­‌های خانگی و یا مصرف خودسرانه دارو برای رفع بیماری هرگز استفاده نکنید. اجازه دهید دکتر سمیرا غفاری در یک محیطی آرام و استریل شما را معاینه کرده و برای رفع مشکلات احتمالی روش درمانی مناسب را اتخاذ کند.

مطالب مرتبط