کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

به تزریق گاز کربنیک در زیر پوست به منظور به طرف کردن سلولیت و دیگر مشکلات زیبایی کربوکسی تراپی گفته می­‌شود. استفاده از گاز کربنیک منجر به افزایش میزان اکسیژن در بافت­‌ها و تحریک فیبروپلاست‌­ها می­‌شود. در حال حاضر این روش در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان مورد استفاده قرار می­‌گیرد. از مهم­ترین کاربردهای کربوکسی تراپی در طب زنان  رفع خطوط ناشی از چاقی و یا لاغری بر روی شکم، از بین بردن استرچ مارک‌های بارداری، رفع تیرگی ناحیه واژن می‌­باشد. از دیگر کاربردهای رایج این روش در جوان‌سازی واژن می‌باشد. در اثر گذشت زمان و با افزایش سن، پوست اطراف واژن شل شده و خاصیت ارتجاعی خود را به مقدار قابل ملاحظه‌­ای از دست می‌­دهد. هر چند یائسگی و زایمان ­نیز از عوامل موثر در این اتفاق هستند. تغییر شکل در ظاهر واژن برای اغلب بانوان خوشایند نیست. کربوکسی تراپی از طریق افزایش گردش خون، بهبود عملکرد و کیفیت بافت منجر به بهبود شکل واژن می‌­شود. یکی از مهم­ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد این مطلب است که کربوکسی تراپی تاثیر مثبتی در افزایش کیفیت رابطه جنسی و کاهش بی‌میلی جنسی دارد.

دکتر سمیرا غفاری پزشک مجرب و با تجربه در حوزه بیماری‌­های زنان سال­‌های طولانی است که در زمینه انجام کربوکسی تراپی خدمات ارزنده‌­ای را به بیماران خود ارائه داده است. کربوکسی تراپی به صورت سرپایی و در مطب انجام می­‌شود. گرفتن نتیجه مطلوب بستگی به تبحر و مهارت پزشک در استفاده از دستگاه دارد. دکتر سمیرا غفاری با انجام مشاوره پیش از شروع درمان و بررسی سابقه پزشکی و یا مشکلات ژنتیکی بیمار نسبت به چگونگی انجام درمان تصمیم‌گیری می­‌کند. تعداد جلسات درمان با توجه به بافت، محل و نوع پوست می‌تواند متفاوت باشد. اما از آن­جایی که این روش جزو متدهای درمانی گران نیست شما می­‌توانید با خیال راحت از این روش بهره‌مند شوید.

اغلب زنان با این­که در ظاهر بدن خود به ویژه در ناحیه تناسلی احساس ناراحتی می­‌کنند اما از مراجعه به پزشک دلیل شرم اجتناب می­‌کنند. در نظر داشته باشید در بیشتر موارد مشکلات در طی چند جلسه حل می‌­شود اما می‌­تواند برای شما یک عمر آرامش را به همراه داشته باشد. در صورتی که نسبت به انجام کربوکسی تراپی مردد هستید با مراجعه به مطب دکتر سمیرا غفاری از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید. به خاطر داشته باشید انجام کربوکسی تراپی در مراکز غیر معتبر می­‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

مطالب مرتبط