لابیاپلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟

لابیاپلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟

زیبایی یکی از امیال غریزی انسان‌هاست که بسیاری از افراد با هدف رفع این غریزه و پیداکردن احساس بهتری نسبت به خود، اقدام به انجام عمل‌های زیبایی می‌کنند. در همین خصوص، بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که ظاهر واژن آنها مایه ناراحتی یا خجالت است. اما امروزه چندین روش جراحی زیبایی وجود دارد که می‌تواند اعتمادبه‌نفس و راحتی جسمی خانم‌ها را در این منطقه بهبود بخشد. عمل زیبایی لابیاپلاستی یکی از عمل‌های رایج در ناحیه واژن است که در این مقاله به بررسی جزئی آن پرداخته و سؤالاتی که پیرامون آن شکل ‌گرفته را پاسخ می‌دهیم تا به تصمیم‌گیری شما برای انجام این عمل کمک کنیم.

جراحی لابیاپلاستی چیست ؟

جراحی لابیاپلاستی شامل جراحی لب های داخلی واژن است که از بیرون دیده نمی شود، اما زمانی که لب های بیرونی از هم جدا می شوند، قابل مشاهده است. عوامل زیادی مانند زایمان، پیری، فعالیت جنسی و ژنتیک، باعث بزرگ شدن اندازه لابیاها در واژن خانم‌ها می‌شود. اما دلایلی که باعث می‌شود به عمل جراحی لابیاپلاستی روی بیاورند این است که در ورزش‌کردن، موارد بهداشتی، فعالیت جنسی و سایر فعالیت‌های بدنی مشکل دارند، دچار عفونت‌ های واژینال هستند و یا از عدم تقارن و ظاهر لابیاهای خود ناراضی هستند.
در شرایط عادی، این قسمت که به مرور زمان آویزان می شود، گاهی اوقات می تواند به سرعت در سنین پایین نیز آویزان شود. جراحی لابیاپلاستی شامل برداشتن قسمت های افتاده این لبه ها می شود. این روش زیبایی ناحیه تناسلی عموماً به صورت جراحی ترکیبی انجام می شود. به عبارت دیگر هنگام انجام زیبایی لب خارجی واژن، زیبایی لب داخلی واژن و در صورت لزوم جراحی زیبایی تنگ کردن واژن نیز انجام می شود.

لابیاپلاستی و بکارت

برخی افراد تصور می‌کنند که لابیاپلاستی می‌تواند به پرده بکارت دختران آسیب برساند؛ اما همان طور که به آن اشاره کردیم، لابیاپلاستی فقط شامل جراحی لابیاماژور یا لابیامینور واژن می‌شود و هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد، بنابراین آسیبی هم به آن وارد نمی‌کند.
برخی دیگر نیز ممکن است تصور کنند که لابیاپلاستی برای ترمیم بکارت و تنگ کردن واژن انجام می‌شود که باز هم تصور غلطی است. اما از سوی دیگر، واژینوپلاستی عملی است که برای تنگ کردن واژنی که در اثر زایمان طبیعی یا پیری، شل یا سست شده است، به‌کار برده می‌شود.
اگرچه درست است که بافت‌های واژن قابلیت ارتجاعی دارند، اما این بافت‌ها با جراحی، به‌خودی‌خود نمی‌توانند تضمین‌کننده افزایش واکنش و میل جنسی باشد، زیرا میل جنسی و ارگاسم، واکنش‌های بسیار پیچیده و شخصی هستند که در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. لابیاپلاستی می‌تواند به‌تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود.

مزایای جراحی لابیاپلاستی از نظر درمانی

لابیاپلاستی همیشه برای زیبایی انجام نمی شود. بسیاری از افراد با اهداف درمانی این جراحی را انجام می دهند. مزایای درمانی این روش شامل

کاهش احساس فشار بر روی ولوو

هنگامی که لبهای واژن داخلی یا بیرونی بیش از اندازه بزرگ باشند، پوشیدن اشکال خاصی از لباس بسیار ناخوشایند است. شلوار جین چسبان، لباس زیر تنگ و حتی لباس شنا می تواند فشار اضافی بر روی ولو ایجاد کند که منجر به خراش، جوش و سایر مشکلات می شود. از طریق کاهش اندازه لب ها، می توان مسائل مربوط به فشار و اصطکاک را برطرف کرد.

افزایش اعتماد به نفس جنسی

زنان باید احساس راحتی و اطمینان نسبت به بدن خود داشته باشند. با استفاده از این روش می توان کل جدیدی به واژن داد. این روش درمانی خصوصاً برای زنانی که چندین مورد زایمان را تجربه کرده اند و اکنون لب های واژن کشیده دارند، بسیار جذاب است.

لذت بیشتر در حین رابطه جنسی

بر خلاف برخی باورهای غلط لبه های مینور فاقد عصبهای جنسی هستند و تاثیری در لذت رابطه جنسی ندارند. بعضی از خانمها فکر می کنند با عمل لابیاپلاستی ممکن است میل جنسی آنها کمتر شود یا دیگر از رابطه با همسر خود لذت نبرند که این دقیقا خلاف واقعیت است. جراحی لابیاپلاستی نه تنها بر روی روابط جنسی تاثیر منفی ندارد بلکه با توجه به افزایش اعتماد به نفس در خانومها می تواند به بهبود آن هم کمک کند. البته بعد از لابیاپلاستی تا یک ماه نباید رابطه جنسی داشته باشید.